Apollo Group проводит набор сотрудников по вакансиям для работы на круизных лайнерах OCEANIA CRUISES, REGENT SEVEN SEAS CRUISES и THOMSON CRUISE

Компания круизных лайнеров Apollo Group проводит отбор кандидатов по следующим вакансиям для работы на лайнерах OCEANIA CRUISES, REGENT SEVEN SEAS CRUISES (предоставляется бесплатный авиаперелет), THOMSON CRUISE.

1. Bartender (Females only) – $ 2000– 8 month contract, salary per month $2000 Requirements: ship board experience, good English knowledge.

2. Bar Waitress (Females only) – 6 month contract, salary per month $1500 Requirements: good English knowledge.

3. Assistant cabin stewardess ((Females only, with shipboard experience only)): 8 month contract, salary per month $891 Requirements: good English knowledge.

4. Cabin Stewardess (with shipboard experience only): 8 month contract, salary per month $1122 Requirements: ship board experience, good English knowledge.

6. Asst. Waiter (any gender) – 8 month contract, salary per month $1500 Requirements:  good English knowledge.

7. Buffet Waitress (Females only) — 8 month contract, salary per month $1000 Requirements: good English knowledge.

8. Asst. buffet waitress (Females only) - Contract 8 month, Salary per month $900. Requirements: experience in service, good English knowledge.

9. Sommelier - Contract 6-8 month, Salary $2000 — $2500 average per month (depends on the branch) . Requirements: At least 2 years extensive experience in wine service, completed Sommelier trainings or certificates, good English knowledge (Shipboard experience preferred).

Как устроиться на работу на круизый лайнер

Для начала скачать и заполнить резюме (анкету) и отправить на адрес электронной почты mail@perune.ru с темой письма "Анкета для работы на круизных лайнерах".

Мы связываемся с Вами и обговариваем конкретную вакансию, место и условия работы, затем проверяем уровень английского (или другого языка, которым владеете) и заключаем договор на оказание услуг по трудоустройству (если Вы проживаете не в Москве, возможно дистанционное заключение договора).

Ведем от Вашего имени переговоры с работодателем. После готовим для Вас все необходимые документы, корректируем резюме под конкретную вакансию. Тренируем Вас для успешного прохождения собеседования с выбранным работодателем, оформляем документы на визу, покупаем авиабилеты до места работы и многое-многое другое, что Вам понадобится при работе за рубежом.

Подробнее о трудоустройстве на круизные лайнеры

Описание вакансии на круизные лайнеры

Скачать и заполнить резюме (анкету)