Вакансии Waitresses, Asst maitre'd и Finance specialist на круизные лайенры Carnival

Вакансии Waitresses, Asst maitre'd и Finance specialist на круизные лайенры Carnival c 1 по 5 марта 2017 года компания круизных лайнеров проводит собеседование.

Вакансии, условиия работы на лайнере и требования:

 1. Asst. Waitresses (FEMALES ONLY) - Salary per month $900

Company offers:

  • Contract length – 6 months / 2 months off
  • Free accommodation (shared cabin) and free meals on board the cruise ship
  • Medical insurance during the work contract
  • Valuable experience and great career opportunities
  • Great possibility to see the world

Внимание, собеседование проходит по Skype

2. ASST MAITRE'D - Starting salary at - $4050 per month, plus gratuities and strong possibility of promotion.

GENERAL INFORMATION:

  • 6-8 Months’ Contract
  • 90 – Day Probationary Period
  • Shared Cabin

JOB REQUIREMENTS:

  • Minimum two years management experience in a fine dining restaurant (cruise ship experience preferred).
  • Excellent communication skills and good command of the English language, knowledge of additional languages is a plus.
  • Strong managerial skills /problem solver and ability to work in a multicultural environment.
  • Candidate must possess a natural leadership and performance management skill.
  • Responsible to perform in accordance with Carnival’s Service Values.

3. FINANCE SPECIALIST (Accounting Department) - Starting salary range- $1500 per month (after training is completed, $1650)

  • Duration of contracts: 6-7 months ON, 7-8 weeks OFF
  • Training: 10 weeks on the job training with assigned Trainer-experience Finance Specialist
  • Probation time: 3 months
  • Career progression: Paymaster, Inventory Manager, Finance Director, Senior Fleet Finance Manager
  • Position reports to Finance Director
  • Shared cabin with facilities
  • FLIGHT/HOTEL (CCL’s expense, except for joining for first contract)
  • Paid UNIFORMS

  • Degree/diploma in Finance/Accounting related studies
  • Work experience in Finance/Accounting field
  • Must be fluent in English and have good grammar and writing skills
  • PC literate
  • Attention to detail, excellent organization and interpersonal skills
  • Strong analytical and problem solving skills
  • Motivated, flexible, pleasant personality and a positive attitude
  • Ability to work effectively in a multi-tasked, fast-paced environment
  • Strong work ethic, uncompromising personal integrity, as well as high level of respect for all individuals
  • Must embrace the CCL Finance core values: Accountability, Openness to Change, Trustworthiness,  Sense of Urgency, Teamwork, and Professionalism

Как устроиться на работу на круизый лайнер

Для начала скачать и заполнить резюме (анкету) и отправить на адрес электронной почты mail@perune.ru с темой письма "Анкета для работы на круизных лайнерах".

Мы связываемся с Вами и обговариваем конкретную вакансию, место и условия работы, затем проверяем уровень английского (или другого языка, которым владеете) и заключаем договор на оказание услуг по трудоустройству (если Вы проживаете не в Москве, возможно дистанционное заключение договора).

Ведем от Вашего имени переговоры с работодателем. После готовим для Вас все необходимые документы, корректируем резюме под конкретную вакансию. Тренируем Вас для успешного прохождения собеседования с выбранным работодателем, оформляем документы на визу, покупаем авиабилеты до места работы и многое-многое другое, что Вам понадобится при работе за рубежом.

Подробнее о трудоустройстве на круизные лайнеры

Описание вакансии на круизные лайнеры

Скачать и заполнить резюме (анкету)